coronal

BLOG

Pozew Kancelarii przeciwko bankowi PKO BP S.A.

Na początku czerwca 2020r. Kancelaria Radcy Prawnego Bartosz Hajduk we współpracy z adwokat Martą Gierzyńską ( Kancelaria Adwokacka Marta Gierzyńska w Poznaniu ) złożyła przeciwko bankowi PKO BP S.A. pozew o unieważnienie umowy kredytowej i zapłatę. Zapraszamy do współpracy frankowiczów posiadających kredyt w CHF, zawarty z PKO BP S.A. na podstawie umowy kredytowej WŁASNY KĄT hipoteczny, denominowanej do waluty CHF.

Przegrani frankowicze z szansą na wznowienie zakończonych spraw.

W sądach są już rozpoznawane dwie pierwsze sprawy, w których sąd nie odrzucił wniosku o wznowienie prawomocnie zakończonego postępowania między bankiem a frankowiczami na podstawie wyroku TSUE w sprawie Dziubak. Co więcej, wyraził zgodę na wstrzymanie egzekucji. Oznacza to, że kolejne wyroki TSUE w polskich sprawach mogą pomóc kredytobiorcom, którym grozi licytacja domu czy mieszkania.

Sędzia Bednarczyk: SN nie odpowiedział na najważniejsze pytania w sprawach frankowych.

Opublikowane niedawno uzasadnienie wyroku Sądu Najwyższego odnoszące się do unieważnienia umowy doczekało się już kilkunastu komentarzy prawników z obu stron barykady. O dziwo, obie strony traktują go jako judykat potwierdzający ich sprzeczne racje. Z punktu widzenia sędziów daleko jednak do przełomu, bo na najważniejsze pytania odpowiedzi zabrakło. Dlatego najwyższa pora zacząć myśleć o ugodach. – mówi Piotr Bednarczyk , sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie.

SN po raz pierwszy unieważnił umowę o kredyt we frankach.

Sąd Najwyższy wydał przełomowy wyrok w sprawie o kredyt indeksowany. Po raz pierwszy uznał, że wadliwy mechanizm indeksacji prowadzi do unieważnienia umowy. Po drugie przyznał, że jego dotychczasowe stanowisko, co do uzupełnienia umowy kursem średnim było błędne. Po trzecie wskazał, że banki mogą występować z roszczeniami o wynagrodzenie za korzystanie z kapitału przy nieważnej umowie.

SO: „Odfrankowienie” sprzeczne z unijnymi przepisami.

Sąd Okręgowy w Warszawie stwierdził nieważność umowy o kredyt indeksowany do CHF, bo jej „odfrankowienie” byłoby sprzeczne z unijnym rozporządzeniem w sprawie wskaźników finansowych, tzw. BMR. Mówi ono, że oprocentowanie kredytu w złotówkach nie może odnosić się do innej waluty. Prawnicy banków chwalą taki pogląd, a ci od frankowiczów – krytykują.

Call Now Button